5–6 listopada 2024 w Warszawie odbyła się doroczna konferencja Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który odpowiada za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Konferencja była przestrzenią spotkań i wymiany myśli na temat najważniejszych tematów dotyczących III sektora. Jej uczestnicy mogli wziąć udział w debatach, wykładach i spotkaniach sektorowych, otwartych dyskusjach i konsultacjach (m.in.
Projekty
Od początku lipca Fundacja Ośrodka KARTA realizuje projekt poświęcony historii relacji Polski z krajami partnerskim w ramach Trójkąta Weimarskiego. Na projekt składa się cykl działań obejmujących między innymi przygotowanie bazy źródłowych materiałów tekstowych oraz zdjęciowych na temat relacji polsko-francuskich i polsko-niemieckich w XX wieku. Zebrany materiał – w pierwszym etapie trwania projektu – stanie się podstawą przygotowania między innymi spotu promującego polską prezydencję w Radzie UE oraz debaty poświęconej relacjom polsko-niemieckim.
Projekt realizowany przez Ośrodek KARTA w 2024 roku obejmuje następujące działania:
W ramach programu dotacyjnego „Kultura Cyfrowa” (edycja 2024) Archiwum Fundacji Ośrodka KARTA zrealizowało zadanie „Cyfrowe Archiwum KARTY - digitalizacja i upowszechnianie Kolekcji M.Ptaśnika, F.Szuster-Blicharskiej i W.E.Nowakowskiego”.
Okres trwania projektu: 2024-03-01 – 2024-12-31.
Projekt polegał na:
1) digitalizacji dokumentacji aktowej, w sumie 140 j.a. 28 tys. stron,
W ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” (edycja 2024) Archiwum Fundacji Ośrodka KARTA zrealizowało projekt „Historie uczestników Powstania Warszawskiego i żołnierzy Armii Krajowej w zbiorach Archiwum Fundacji Ośrodka KARTA”.
Projekt polegał na opracowaniu materiałów archiwalnych z następujących kolekcji:
Fundacja Ośrodka KARTA realizuje projekt poświęcony wstąpieniu Polski do NATO. W ramach projektu ukaże się publikacja „Akces. Polska droga do NATO 1989-1999” – księga przedstawiająca cały wieloletni ciąg zdarzeń, który doprowadził do aktu akcesji. Księga będzie wielogłosem, z udziałem możliwie wszystkich najważniejszych uczestników działań przygotowawczych w latach 90. Zostanie skonstruowana unikatową metodą stosowaną przez Ośrodek KARTA polegającą na tworzeniu chronologicznego montażu świadectw.
Fundacja Ośrodka KARTA realizuje zadanie „Przygotowanie, druk, kolportaż i promocja autobiograficznej publikacji Jana Lityńskiego”. W edycji znajdzie się wybór fragmentów wspomnień, listów, artykułów, wywiadów i przemówień opozycjonisty w czasie PRL, zarówno znanych, jak i dotąd niepublikowanych, w formie pierwszoosobowej opowieści o całym jego życiu, działalności i poglądach. Książka ukaże się w listopadzie 2024 w serii „Świadectwa”.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- następna ›
- ostatnia »