Jury

Najlepsze koncepcje filmu interaktywnego wybiorą Jurorzy – znani filmowcy, artyści, historycy i eksperci:

Alicja Wancerz-Gluza
Szefowa programów edukacyjnych i innowacyjnych Ośrodka KARTA. Polonistka, była nauczycielka, współzałożycielka podziemnej KARTY i Ośrodka KARTA. Od lat prowadzi projekty edukacyjne dla młodzieży (m.in. konkursy Historia Bliska). Współtwórczyni serwisów edukacyjnych KARTY: www.uczycsiezhistorii.pl, www.polska1926.pl, www.edukacja.wojnaipamiec.pl.

The Kissinger Twins
Dawid Marcinkowski i Kasia Kifert – duet reżyserski, razem od ponad 10 lat. Od początku działają na styku filmu i interaktywności, tworząc nowatorskie projekty. Autorzy pierwszego polskiego teledysku interaktywnego „Attitude” (2003) oraz filmu interaktywnego „Sufferosa” (2010) z Beatą Tyszkiewicz, Jackiem Fedorowiczem i innymi legendami polskiego kina. Na polu komercyjnym realizowali projekty m.innymi dla Samsunga, Channel 4, Hondy oraz Expedii. W 2012 r. jako pierwsi Polacy zostali finalistami prestiżowego festiwalu SXSW w Austin. W 2020 za instagramową wersję „Sufferosy” otrzymali nagrodę Webby Award – internetowy odpowiednik Oscara. Duet The Kissinger Twins jest reprezentowany na wyłączność przez agencję POINT OF YOU.

Bartosz Konopka (etap I)
Ukończył reżyserię na WRiTV w Katowicach oraz kurs dokumentalny i fabularny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. W 2004 roku wyreżyserował “Balladę o kozie” uhonorowaną nagrodą specjalną na Berlinale oraz wieloma nagrodami publiczności. Wspólnie z Piotrem Rosołowskim zrealizował krótkometrażowy dokument “Królik po berlińsku” (2009), który przyniósł im m.in. nominację do Oscara, wygraną na Hot Docs Toronto, nagrodę na festiwalu Documenta Madrid, pokazy na 70 festiwalach i dystrybucję w ponad 40 krajach. W 2011 ukończył debiut fabularny “Lęk Wysokości”, który zdobył nagrody m.in. w Mannheim, Bombaju, Lecce, Vincennes, Gdyni. Kolejny film - dokument kreacyjny “Sztuka znikania” (2013) - otrzymał nagrody na RIDM Montreal, IFF Jihlava.

Kamil Pohl (etap II)
Artysta, fotograf, autor zdjęć filmowych i reżyser, związany z firmą Platige Image od prawie 15 lat. Tworzył kampanie reklamowe dla marek takich jak Sony, Ubisoft, Mobil1, Nike, Orange, Metlife. Brał udział w realizacji projektów: Wiedźmin (game cinematic), Ambition, Move Your Imagination, Paths of Hate, Kinematograph, Another Day of Life, God Of War i Total War. Współtworzył serial animowany „Niezły Kanał” (Canal +), był autorem zdjęć do reklamy Nike z Christiano Ronaldo i wraz z innymi twórcami stworzył efekty specjalne do filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Współtworzył też musical „Piotruś Pan" oraz wyreżyserował krótkometrażowy film sci-fi do chińskiego spektaklu "Three Body Problem". Do popularnego spektaklu „Piloci" dla teatru Roma, wyreżyserował filmy i scenograficzne animacje łącząc dwa światy: animację cyfrową i aktorstwo sceniczne.

dr Bartosz Borys
Historyk, kierownik Działu Edukacji Żydowskiego Instytutu Historycznego. Zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o historii i kulturze Żydów polskich oraz grupie Oneg Szabat i stworzonym przez nią Podziemnym Archiwum Getta Warszawy, współautor książki „Archiwum ważniejsze niż życie” poświęconej tej wyjątkowej kolekcji dokumentów oraz jej twórcom.

dr Anna Wilk
Prawnik, doktor nauk humanistycznych, historyk, judaista, pedagog, edukator, trener i mediator. Nauczyciel historii i wychowawca kl. VI w Da Vinci Publicznej Szkole Podstawowej w Krakowie. Uczy metodą projektów i z zastosowaniem nowych technologii w procesie edukacyjnym. Od lat zawodowo związana z sektorem organizacji pozarządowych. Reprezentuje Fundację Szkoła Medialna działającą na rzecz wdrażanie nowych technologii w edukacji. Od roku 2015 pełni funkcję wiceprezesa Fundacji Rodzina Plus, podejmując działania wspierające rodziców i ich dzieci, w tym dzieci pozostających w pieczy zastępczej