Zaproszenie na otwarcie wystawy Historie ocalone

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu i Ośrodek KARTA serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy Historie ocalone, która promuje ogólnopolski projekt Pogotowia Archiwalnego. !cut!

Na zaproszenie Dyrektor MBP, Pani Stanisławy Mazur, Joanna i Waldemar Michałowscy w trakcie wernisażu zaprezentują działalność Ośrodka KARTA, Archiwum i Pogotowia. Otwarcie ekspozycji zdjęć autorstwa Zorka Project 18 lutego 2011 o godzinie 17.00 (ul. Szeroka 13, Tarnobrzeg; mbp.tarnobrzeg.pl). Inspiracją wystawy jest prowadzona przez Ośrodek KARTA od 2007 roku akcja Pogotowia Archiwalnego (www.pogotowiearchiwalne.pl).

Zorka  Project (Monika Bereżecka i Monika Redzisz) przedstawiają dziesięć osób, które przekazały swoje archiwalia w ramach Pogotowia. Ta wystawa jest ukłonem, składanym wszystkim darczyńcom. Poznajemy sportretowane osoby, a często po raz pierwszy opowiedziane wspomnienia, spisane i opracowane przez jedną z autorek — Monikę Redzisz. Za każdym razem współczesny portret, bliski kadr, natężenie uwagi i aura, sceneria lub poza wydobywająca z człowieka charakterystyczną nutę. W klasyce czarno-białej tonacji. A tuż obok, w zestawieniu — drugie zdjęcie. Każdy z bohaterów Historii ocalonych wybrał ze swoich archiwaliów coś szczególnie bliskiego.

Wystawa czynna do 18 marca 2011.

Więcej informacji na stronie www.mbp.tarnobrzeg.pl