Wkrótce ukaże się "Karta" 114. Poprzedzi ją debata o Rosji

środa, 15 Marca 2023

W oddanej do druku „Karcie” 114 opublikujemy fragmenty wspomnień Władimira Czernawina („Zapiski szkodnika”) i Tatiany Czernawin („Ucieczka z GPU”). 23 marca o godzinie 18:00 zapraszamy do Witryny Domu Wschodniego na debatę o tym, co mówią o ówczesnej Rosji i na ile pozostaje to aktualne.

W debacie udział wezmą: Wojciech Konończuk, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, Anna Łabuszewska, „Tygodnik Powszechny” i „17 mgnień Rosji”, dr Ernest Wyciszkiewicz, dyrektor Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego. Rozmowę poprowadzi Estera Flieger.

Wprowadzenie: Zbigniew Gluza, redaktor naczelny kwartalnika „Karta”

Udział bezpłatny. Spotkanie transmitowane będzie na fanpage’u Ośrodka KARTA.

Uwięziony w łagrze Władimir Czernawin opracowuje szczegółowy plan, jak wraz z żoną i synem uciec ze Związku Sowieckiego. W 1932 roku, ryzykując życiem, rodzina Czernawinów podejmuje trud przebycia wielu kilometrów dzikiej karelskiej tajgi, by dotrzeć do Finlandii.

W oddanej do druku „Karcie” 114 opublikujemy fragmenty przetłumaczonych przez Piotra Tymińskiego wspomnień Władimira Czernawina („Zapiski szkodnika”) i Tatiany Czernawin („Ucieczka z GPU”). O tym, co mówią o ówczesnej Rosji i na ile pozostaje to aktualne, rozmawiać będą Wojciech Konończuk, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, Anna Łabuszewska, „Tygodnik Powszechny” i „17 mgnień Rosji”, dr Ernest Wyciszkiewicz, dyrektor Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego. Debatę słowem wstępnym poprzedzi Zbigniew Gluza, prezes Ośrodka KARTA i redaktor naczelny kwartalnika. Spotkanie poprowadzi Estera Flieger.