Spotkanie z Jensem Orbackiem w Warszawie i online

piątek, 15 Października 2021

Ośrodek KARTA wraz z Ambasadą Szwecji w Warszawie serdecznie zapraszają we wtorek, 26 października do księgarni Nowego Teatru w Warszawie na spotkanie z Jensem Orbackiem, autorem książki Gdy inni świętowali zwycięstwo. Historia mojej matki
goście: Jens Orback, Justyna Kwiatkowska/tłumaczenie z języka szwedzkiego, Wojciech Szot /prowadzenie

data: 26 października 2021 r. /wtorek/ godz. 19.00
miejsce: księgarnia Nowego Teatru, Warszawa, ul. Madalińskiego 10/16
Transmisja na żywo online:
facebook.com/OsrodekKARTA
facebook.com/MCKNowyTeatr

Tuż po szwedzkiej premierze książki wygłosiłem wykład w bibliotece w Svedali. Gdy spotkanie się skończyło, podeszła do mnie bibliotekarka, która, jak się okazało, była Polką. […] «Po przeczytaniu pańskiej książki dotarło do mnie, że Niemcy to też ludzie».

Z posłowia Jensa Orbacka do polskiego wydania


Goście:
Jens Orback
(ur. 1959) – szwedzki ekonomista, dziennikarz telewizyjny i polityk. Były minister ds. demokracji, integracji i równości płci. Obecnie dyrektor wykonawczy Global Challenges Foundation i przewodniczący szwedzkiego oddziału międzynarodowej organizacji Save the Children

Justyna Kwiatkowska
Tłumaczka książki „Gdy inni świętowali zwycięstwo. Historia mojej matki”. Absolwentka filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiowała germanistykę na Uniwersytecie w Heidelbergu (Niemcy).

Prowadzący:
Wojciech Szot
Dziennikarz, krytyk literacki, bloger, z wykształcenia kulturoznawca. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”. Autor książki „Panna doktór Sadowska”.

Organizator: Ośrodek KARTA
Partner spotkania: Ambasada Szwecji w Warszawie

Partnerzy