Spotkania promocyjne projektu CATL w bibliotekach

W ostatnich dniach listopada i pierwszych dniach grudnia miała miejsce seria spotkań promocyjnych projektu „Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej” z przedstawicielami Ośrodka KARTA w bibliotekach miejskich i gminnych, uczestniczących w projekcie.!cut! 

29 listopada 2011 roku o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie odbyło się spotkanie z historią regionu na starej fotografii.

Program spotkania:
- wystąpienie Marcina Wilkowskiego, przedstawiciela Ośrodka KARTA,
- przedstawienie zbiorów Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej w MBP w Cieszanowie,
- wręczenie podziękowań za współpracę w ramach CATL,
- dyskusja na temat lokalnej historii przy poczęstunku.

1 grudnia (czwartek) o godzinie 14.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszycach odbyło się spotkanie na temat historii mieszkańców gminy i jej ratowania w ramach projektu “Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej”.

Na spotkanie zostali zaproszeni mieszkańcy i przedstawiciele władz gminy Krzeszyce. W spotkaniu wzięli udział zainteresowani projektem przedstawiciele wszystkich pokoleń oraz Agnieszka Kudełka, asystentka projektu CATL. Po przybliżeniu działań Ośrodka KARTA przedstawiono zasady projektu i pokazano dotychczasowe efekty prac innych bibliotek, biorących udział w projekcie.

2 grudnia (piątek) o godz. 15.00 odbyło się spotkanie promocyjne projektu “Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej” Ośrodka KARTA, w którym od 2011 roku uczestniczy Gminna Biblioteka Publiczna w Kłodawie.

W kłodawskiej Bibliotece spotkały się osoby chcące dokumentować historię oraz takie, których historia będzie utrwalana. W spotkaniu wziął także udział przedstawiciel Urzędu Gminy. Agnieszka Kudełka przybliżyła działalność Ośrodka KARTA oraz zasady realizacji projektu.

Następnie nastąpiła część wspomnieniowa, podzielenie się własnymi historiami, oraz wymiana informacji na temat potencjalnych uczestników projektu. Na koniec dyrektor biblioteki, Magdalena Turska, zaprezentowała dotychczasowe zbiory biblioteki oraz zaplanowano kolejne działania.

5 grudnia w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, odbędą się otwarte warsztaty dla miłośników historii Sępólna. Początek o godz. 12:00, poprowadzi je Alicja Wancerz-Gluza.

(ak)