Promocja albumu „Świat Kresów” w Domu Spotkań z Historią - 12-13 lutego!

Album zawiera unikatowe materiały  dotyczące Kresów od końca XIX wieku do 1939 roku, pochodzące ze zbiorów Tomasza Kuby Kozłowskiego i Izabelli Drzewickiej.!cut! W dziesięciu rozdziałach (Od Inflant po Podole; Tygiel narodów, religii i kultur; Wieś; Dwór, pałac, zamek; Miasteczko; Zdrój i letnisko; Miasto; Szkoła i wychowanie; Wojsko; Okruchy Kresów) zawarte zostały reprodukcje około 800 obiektów (zdjęć, pocztówek, wydawnictw, druków ulotnych i reklamowych, dokumentów, archiwaliów, map, antyków, przedmiotów codziennego użytku, pamiątek osobistych, odznak, medali…). Wyszukiwanie ułatwiają trzy indeksy: nazw geograficznych, nazwisk oraz fotografów, zakładów fotogragficznych i nakładców.

Świat Kresów  dowodzi, że historię można opowiedzieć obrazem równie wnikliwie jak słowem.

12 i 13 lutego (sobota-niedziela) zapraszamy do DSH na wydarzenia związane z premierą książki. W programie m.in.: aukcja pamiątek kresowych, dyskusja, konkurs wiedzy o Kresach, prezentacja kresowych przebojów oraz specjalnie przygotowany na spotkanie kolaż filmowy.Więcej informacji o programie

Tomasz Kuba Kozłowski –  autor książki i współwłaściciel kolekcji –  jest koordynatorem programu DSH Warszawska Inicjatywa Kresowa (WIK).

Świat Kresów
Tomasz Kuba Kozłowski, Danuta Błahut-Biegańska
Projekt graficzny: Danuta Błahut-Biegańska
Redakcja: Agnieszka Knyt
Wydawcy: Dom Spotkań z Historią, Ośrodek KARTA
Twarda oprawa, 260 stron, 88 zł

Album ukazuje się w serii „Kolekcje XX wieku”. Polecamy poprzednią pozycję w serii Wokół pałacu i dworu. Swiat ocalony w kolekcji Janusza Przewłockiego.

 

(ak)