Ośrodek Karta zaprasza na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 2010 i wystawę „Historie ocalone”

W dn. 2-5 grudnia odbywa się XIX edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Ośrodek KARTA zaprasza na stanowisko numer 17.!cut!

Wydawcy prezentują swoje publikacje w Muzeum Architektury (ul. Bernardyńska 5), a spotkania z autorami odbywają się w Galerii BWA Awangarda (ul. Wita Stwosza 32). Więcej o WPDK można przeczytać tutaj.

Program główny

Atrakcje 

 

Imprezie towarzyszy wystawa Ośrodka KARTA pt. „Historie ocalone”.

Historie ocalone, wystawa zdjęć Zorki Project to opowieść o historii i pamięci poprzez pryzmat współczesnej fotografii. Zaproszenie przez Ośrodek KARTA do współpracy Moniki Bereżeckiej i Moniki Redzisz (Zorka Project) przyniosło realizacje, których efekty wniosły nową jakość w fotograficznym mówieniu o historii.

Fotografie Zorka Project przedstawiają osoby, które przekazały swoje archiwalia w ramach ogólnopolskiej akcji Pogotowia Archiwalnego (www.pogotowiearchiwalne.pl). Celem Pogotowia jest ratowanie zagrożonych zbiorów o wartości historycznej. 

Portrety 10 osób i ich historie – to ukłon w stronę wszystkich uczestników projektu. Od czerwca 2007 roku, kiedy Pogotowie rozpoczęło swoją działalność, przyjęliśmy ponad 250 zgłoszeń z całej Polski. Z przekazanych materiałów powstało kilkadziesiąt kolekcji włączonych do Archiwum Ośrodka KARTA.

(mz, ak)