Ośrodek KARTA partnerem Roku Historii Najnowszej

17 września rusza portal dedykowany ogłoszonemu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej projektowi „Rok Historii Najnowszej”, którego Ośrodek KARTA jest partnerem.!cut!

W portalu www.rokhistorii.men.gov.pl znaleźć można m.in. aktualności dotyczące projektów edukacyjnych promujących wiedzę o historii najnowszej, materiały edukacyjne, informacje o konkursach i konferencjach. Portal ma stać się nowoczesnym narzędziem na co dzień wspierającym nauczycieli w prowadzeniu zajęć.

W ramach serwisu udostępniane będą informacje o inicjatywach edukacyjnych realizowanych przez partnerów „Koalicji na rzecz historii najnowszej w edukacji”: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Historii Polski, Narodowego Centrum Kultury, Inicjatywy „Razem 89„, Muzeum Powstania Warszawskiego, Fundacji Centrum Solidarności, Domu Spotkań z Historią i Ośrodka KARTA.

„Obecny rok szkolny jest szczególny. Zaczęliśmy go od 70. rocznicy wybuchu wojny, obchodziliśmy 20. rocznicę powstania rządu Tadeusza Mazowieckiego. Wkrótce nadejdzie 20-lecie pierwszych wyborów samorządowych, przed nami także 30-lecie porozumień sierpniowych. Rocznice te mogą być wykorzystane do rozmawiania w szkole o tym, co te ważne daty zmieniły w naszej rzeczywistości” — pisała Krystyna Hall w informacji o ogłoszeniu przez MEN roku szkolnego 2009/2010 Rokiem Historii Najnowszej.

www.rokhistorii.men.gov.pl