Ośrodek KARTA partnerem 54. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie

Organizator ARS POLONA zadbał o to, aby Targi, które będą miały miejsce 21–24 maja w Pałacu Kultury i Nauki, zgromadziły blisko 400 wystawców z około 30 krajów. Wieczór inaugurujący imprezę odbędzie się w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w środę 20 maja 2009 roku o 19.00. Po części oficjalnej Gość Honorowy Targów – Rada Europy, zaprasza na koncert Chóru Uniwersytetu Warszawskiego. Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w czwartek 21 maja o 12.00, w Holu Głównym Pałacu Kultury i Nauki.!cut!

Jak co roku podczas 54. Międzynarodowych Targów Książki odwiedzający będą mogli wziąć udział w imprezach towarzyszących. Organizatorzy zapraszają na wystawę „Plakat filmowy w Polsce”, która będzie uzupełnieniem promocji albumu pod tym samym tytułem, oraz na ekspozycję „Zygmunt Bauman: Życie w kontekstach”, zbiór niepublikowanych do tej pory w Polsce czarno-białych fotografii autorstwa tego światowej sławy socjologa, filozofa i eseisty. W dniach 21–22 maja w Pałacu Staszica odbędzie się międzynarodowa konferencja „ANIMALITER” EUROPEJSKA SZTUKA ILUSTRACJI.

Podczas trwania Targów nastąpi rozstrzygnięcie konkursów. Wręczona zostanie Nagroda Literacka Gdynia przyznawana od 2006 roku w trzech kategoriach: proza, poezja, eseistyka; nagroda na najpiękniejszą książkę roku 2008 w 49. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, a także wygrana w konkursie na najlepszy serwis internetowy o książce PAPIEROWY EKRAN. Poza tym ogłoszonych zostanie 20 nominacji do Nagrody Literackiej NIKE, prestiżowego polskiego wyróżnienia dla najlepszej polskiej książki roku.

Patronat medialny: kwartalnik „Karta”

Wydawnictwa Ośrodka KARTA będzie można znaleźć na stoisku nr 418, sektor D, w Pałacu Kultury i Nauki.