Katalog towarzyszący wystawie "Imperatyw. Fotografie lat 80. ze zbiorów Ośrodka KARTA" w finale konkursu na Fotograficzną Publikację Roku 2018

Konkurs poświęcony jest najlepszym wydawnictwom fotograficznym, które ukazały się na przestrzeni ostatniego roku. Finałowe publikacje, wśród nich „Imperatyw”, zostaną zaprezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi w dniach: 21.06-01.07.2018. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 21 czerwca podczas otwarcia Festiwalu. !cut!

Publikacja prezentuje 30 fotografii ze zbiorów Ośrodka KARTA powstałych z potrzeby utrwalenia rzeczywistości ostatniej dekady PRL.  Zdjęcia – m.in. Wojciecha Druszcza, Witolda Górki, Tomasza Tomaszewskiego – ukazują wydarzenia polityczne i życie społeczne lat 80. Pozwalają także prześledzić, jak na przestrzeni tej historycznej dekady zmieniał się sposób fotografowania.

Album jest dostępny za darmo, można go pobrać ze strony: Księgarni Ośrodka KARTA.

Wystawę cały czas można oglądać w siedzibie Ośrodka KARTA przy ul. Narbutta 29 w Warszawie. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Trzymamy kciuki za naszą publikację!