KARTA NA STÓŁ

W dniach 10–12 grudnia (od piątku do niedzieli) w godz. 11.00-20.00 w siedzibie Ośrodka KARTA (ul. Narbutta 29 w Warszawie) odbędzie się świąteczny kiermasz historyczny. !cut!
 
– UWAGA! „bibuła” gratis do zakupu powyżej 20 zł
– świadectwa XX wieku
– rabaty -50%, -70%
– wystawa „Prywaciarze”
– punkt informacyjny „Indeksu Represjonowanych”
– dla każdego gościa w prezencie – kawa, herbata i pączek
– możliwość pomocy Ośrodkowi KARTA

Rok temu odwiedziło nas ponad 300 osób. Był czas na rozmowy o historii i książkach. Wielu z gości dowiedziało się o blisko 30-letniej działalności Ośrodka KARTA. A my wysłuchaliśmy wspomnień, które trafiły później do naszego Archiwum. Otworzyliśmy swoją siedzibę dla wszystkich zainteresowanych XX wiekiem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Kiermasz „Karta na stół” to jedna z szans na przetrwanie dla Ośrodka KARTA.
 
W tym roku ZAPRASZAMY ponownie.

Powiększyliśmy ofertę wydawniczą. Wśród nowości nasz bestseller Egzekutor Stefana Dąmbskiego – wstrząsająca spowiedź żołnierza AK, który stawał się katem. Z serii „Tematy Karty” wydaliśmy też Politycznych ­ – niesamowity zbiór relacji więźniów politycznych, którzy opowiadają o swoich pobytach w więzieniach Peerelu w latach 1982-86. Wśród nowości znajdują się też: Rosja a Katyń (ważne teksty na temat stanowiska „nieoficjalnej” Rosji wobec zbrodni katyńskiej) i Sobibór (12 relacji ocalałych więźniów).
 
Polecamy albumy, m.in. Teatr Ósmego Dnia (pierwsza książka prezentująca 45-letnią historię najwybitniejszego teatru alternatywnego Polski powojennej); Kolory wojny. Oblężenie Warszawy w barwnej fotografii Juliana Bryana; Cykliści (tytuł zawierający rewelacyjne archiwalne zdjęcia od 2. poł. XIX wieku po 1939 rok) oraz Rok 1918 (chronologiczne, barwnie ilustrowane przedstawienie wydarzeń towarzyszących odzyskaniu przez Polskę niepodległości).
 
Zachęcamy do lektury Rumuńskiego azylu (nieznany fragment historii polskiego uchodźstwa w Rumunii – ponad 200 zdjęć z „archiwum rumuńskiego” Ośrodka KARTA) i Ochotnika (niezwykły zapis losów młodego żołnierza – ochotnika V Dywizji Syberyjskiej; niecodzienny obraz zawieruchy wojennej od 1918 do 1922 roku).
 
W ofercie także aktualne oraz archiwalne numery kwartalnika „Karta” — rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do codziennej pracy polonistów i historyków w szkołach.
 
Kiermasz jest doskonałą okazją do poznania wszystkich naszych publikacji, a także do wsparcia działań Ośrodka KARTA.
 
Sponsor: Cukiernia A. Cieślikowski
Partner medialny: placdefilad.pl

(ak, mk)