IX Turniej Historyczny wystartował!

Ponad tysiąc osób stanęło w szranki. Nauczyciele, studenci, uczniowie i miłośnicy historii z całej Polski. Chcą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas IX Turnieju Historycznego!cut! - największego historycznego konkursu internetowego w Polsce, realizowanego pod adresem: turniej.histmag.org.

To już dziewiąta edycja Turnieju, organizowanego raz do roku, jesienią. Chcieliśmy stworzyć konkurs o bardzo wysokim poziomie trudności. Tu nie chodzi o internetowe audiotele! Zależy nam na tym, by uczestnicy czerpali wiele satysfakcji z rozwiązywania historycznych łamigłówek - wyjaśnia Michał Świgoń, główny koordynator Turnieju i redaktor naczelny portalu historycznego Histmag.org. Serwis w październiku świętuje dziewięciolecie istnienia. Udział w poprzednich edycjach Turnieju skłonił wiele osób do poszerzenia swojej wiedzy, poszukiwań. I o to właśnie nam chodzi! - dodaje Świgoń.

W inicjatywę zaangażowali się wydawcy prasy historycznej, książek i gier komputerowych. Na uczestników czeka blisko 200 wartościowych nagród rzeczowych. Nagrodami są m.in. wydawnictwa Ośrodka KARTA i prenumerata kwartalnika historycznego „Karta” – patrona wydarzenia.

Aby wziąć udział w zmaganiach, należy do 27 października zarejestrować się na stronie internetowej: turniej.histmag.org.