Historia po berlińsku

Ośrodek KARTA i Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają na pokaz filmu „Królik po berlińsku” w reż. Bartka Konopki.!cut! Film obejrzeć będzie można 10 marca 2010 r. o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, sala 256, ul. Dobra 56/66.

Godzinny dokument Bartosza Konopki „Królik po berlińsku” to dowcipna, wystylizowana na oświatowy reportaż alegoria życia w systemie totalitarnym z udającym powagę, wszechwiedzącym lektorem wprowadzającym w temat (w tej roli Krystyna Czubówna). Bohaterami są dzikie króliki, które poczynając od 1961 r. osiedlały się masowo w przygranicznym pasie, oddzielającym zachodnią część Berlina od NRD. Bezpieczeństwo, brak konkurencji, względna wygoda skończyły się jednak, gdy mur postanowiono rozebrać.

Janusz Wróblewski, Polityka

Po projekcji odbędzie się dyskusja inspirowana filmem i tekstami z najnowszego numeru „Karty” 61. W dyskusji wezmą udział red. Agnieszka Dębska (Ośrodek KARTA), prof. Jerzego Kochanowskiego (Instytut Historyczny UW), red. Janusz Wróblewski („Polityka”). Prowadzenie: red. Jacek Lepiarz (korespondent Niemieckiej Agencji Prasowej DPA w Warszawie).

Na projekcję i dyskusję wstęp wolny. W trakcie spotkania „Karta” w promocyjnej cenie.