Czytanie o XX wieku

Ośrodek KARTA i Dom Spotkań z Historią zapraszają na majowy kiermasz książek, który odbędzie się w dniach 5 - 24 maja w Domu Spotkań z Historią, przy ul. Karowej 20 w Warszawie.!cut!

Po raz pierwszy zaprezentowana zostanie pełna oferta wydawnicza Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią - kilkadziesiąt tytułów poświęconych historii XX wieku. Kupujący liczyć mogą na liczne promocje i rabaty sięgające 80%.

Podczas kiermaszu uzupełnić będzie można kolekcję roczników „Karty” – wydawanego od ponad 27 lat pisma o tożsamości, historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Niektóre tematy zarysowane w piśmie stają się impulsem do powstania wystaw i programów, a także inspiracją dla książek i albumów. Wśród nich znajduje się seria „Świadectwa” oparta na indywidualnych zapisach historii oraz cykl „Żydzi polscy” odsłaniająca rozmiar i konsekwencje Holokaustu oraz relacji polsko-żydowskich.

Zwracamy Państwa uwagę na: dwutomowy Słownik Dysydentów, trzy tomy Opozycji w PRL, serię „Indeks Represjonowanych”, Polska-Ukraina: trudne pytania, Rosję w łagrze Iwana Sołoniewicza. Polecamy albumowe wydania, m.in. ROK 1968. Środek Peerelu, Stan wojenny 1981-86 (pol. i ang. wydanie), Karnawał z wyrokiem. Solidarność 1980–81, Rok 1918, Prywaciarze, Mercedes a sprawa polska i najnowszy album z cyklu „Kolekcje XX wieku” – Wokół pałacu i dworu. Z kolekcji Janusza Przewłockiego.

Dzięki wydawanym publikacjom, opartych w głównej mierze na dziennikach, wspomnieniach, relacjach oraz listach, Ośrodek KARTA bada i upowszechnia historię najnowszą Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Zapraszamy do Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20 w Warszawie, w godzinach otwarcia: wtorek–piątek 10.00-18.00 i sobota–niedziela 11.00-17.00.