Cykl spotkań z Christiane Hoffmann

poniedziałek, 29 Kwietnia 2024
Zapraszamy na spotkania z CHRISTIANE HOFFMANN autorką książki Czego nie pamiętamy. Pieszo śladami ucieczki ojca!
Indywidualna i zbiorowa. Prywatna i społeczna… Ile właściwie jest rodzajów pamięci? Co pamiętają Niemcy i Polacy? Czego pamiętać nie chcą? W styczniu 2020, półtora roku po śmierci swojego ojca, Christiane Hoffmann postanawia przebyć pieszo drogę jego ucieczki przed Armią Czerwoną w 1945 roku – z rodzinnej wsi Rosenthal (dziś Różyna) na Dolnym Śląsku do miejscowości Křižovatka w dzisiejszych Czechach. Autorka przemierza niemal 550 kilometrów na zachód. Idąc szlakiem 9-letniego wówczas ojca i jego bliskich, stawia pytania o piętno, które historia odcisnęła na życiu jej rodziny i innych wypędzonych Niemców. Pyta też o niemiecką pamięć, winę i odpowiedzialność, a także o doświadczenie Polaków, którzy trafili na te tereny.
8 maja o godz. 19.00 Wrocław z Wrocławskim Domem Literatury i Konsulatem Generalnym Niemiec we Wrocławiu
9 maja o godz. 18.00  Warszawa Goethe-Institut Warschau
10 maja o godz. 18.00 Poznań z Teatrem Nowym Poznań i Konsulatem Generalnym Niemiec we Wrocławiu
Zapraszamy na spotkania wokół naszej najnowszej książki „Czego nie pamiętamy. Pieszo śladami ucieczki ojca” z autorką Christiane Hoffmann w trzech polskich miastach! Książka, bestseller na rynku niemieckim, w końcu doczekała się wydania w języku polskim (w tłumaczeniu Ewy Czerwiakowskiej), nakładem Wydawnictwa Fundacji Ośrodka KARTA.
Wszystkie spotkania będą tłumaczone na język polski, szczegóły każdego z nich znajdziecie w wydarzeniach na Facebooku. Przed spotkaniem, koniecznie zajrzyjcie do naszej księgarni po książkę!