Bardzo liczymy na wsparcie. 1% dla Fundacji Ośrodka KARTA

Fundacja Ośrodka KARTA — mimo braku stałego budżetu czy jakiegokolwiek kapitału — jest jedną z najtrwalszych polskich organizacji pozarządowych, dzisiaj o statusie organizacji pożytku publicznego. Od 28 lat zajmujemy się dokumentowaniem i upowszechnianiem najnowszej historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. !cut!Całkowitą niezależność w ustanawianiu własnej misji zbudowaliśmy i zachowaliśmy zarówno w stanie wojennym, jak i w III RP!!!

Prowadzimy największe w Polsce archiwum społeczne. Na bazie naszych zbiorów i działań dokumentacyjnych realizujemy projekty edukacyjne, badawcze i wydawnicze. To nie tylko ocalanie dziedzictwa historycznego i kulturowego Polski, ale i współtworzenie społeczeństwa obywatelskiego. W takiej pracy nad historią niezbędne jest uwalnianie się od wszelkich koniunktur politycznych i pojawiającej się „niepogody” dla historii. Dlatego pieniądze ze zbiórki 1% wpłacane na naszą rzecz traktujemy jako wsparcie wspólnego, społecznego ruchu na rzecz Pamięci.


W 2009 roku w uznaniu naszej działalności otrzymaliśmy Nagrodę Dwudziestolecia Odrodzenia Niepodległej Polski Pro Publico Bono, a mimo to borykamy się z szalonymi trudnościami — właściwie jesteśmy na skraju ostatecznego zagrożenia naszego istnienia...

Bardzo liczymy na Państwa wsparcie
i wpłaty 1% podatku
na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, jaką jest:

Fundacja Ośrodka KARTA
KRS 0000119146

                                                                                   Zespół Fundacji Ośrodka KARTA

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu do rozliczania podatku PIT 2009, za pomocą którego mogą Państwo przekazać 1% podatku Fundacji Ośrodka KARTA.
http://ns303701.ovh.net/download/opp09/3110fok/instaluj_pity2009.exe