Apel Kombatantek Powstania Warszawskiego o zaprzestanie fali hejtu

piątek, 19 Czerwca, 2020

21 czerwca o godzinie 17.00 w najbliższą niedzielę uczestniczki Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska i Anna Przedpełska-Trzeciakowska z cokołu przyszłego pomnika solidarności (róg Kopernika i Świętokrzyskiej) zwrócą się do polityków i dziennikarzy o zaprzestanie fali hejtu.

Obok pań weteranek przemówi Karolina Kuta – przedstawicielka Ośrodka KARTA.

Rytm wydarzeniu nada Ryszard Bazarnik.

Janusz Dorosiewicz udostepni teren, na którym Fundacja im. Ronalda Reagana wznosi pomnik ruchu społecznego solidarność.

Stowarzyszenie Smolna w osobach: Jarosława Chołodeckiego, Anny Hajduk, Stefana Walczykiewicza i Dominika Stępińskiego zaprosi na koncert w i przed Nowym Światem Muzyki (na rogu Nowego Światu i Świętokrzyskiej).
Udział w koncercie zapowiedzieli goście specjalni, między innymi Czesław Mozil.

Wydarzenie inicjują kręgi: weteranów AK, Stowarzyszenia Smolna, Ośrodka KARTA, Fundacji im. Ronalda Reagana, Związku Ukraińców w Polsce, Fundacji Domu Wschodniego, Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Wymażmy wspólnie cudzysłów z solidarności!

Solidarność nie potrzebowała cudzysłowu. Była słowem uniwersalnym, powszechnym, a nie nazwą własną.

To uniwersalna wartość społeczna – odwrotność partykularyzmu, konformizmu, ideologizacji, propagandy i polaryzacji politycznej.

Solidarność to fundament życia publicznego, akurat w Polsce, na masową skalę, potwierdzony historycznie. Raz – cztery dekady temu.

Czym dziś są #wspólnota #odwaga #stanowczość #samoorganizacja #wiarygodność #podmiotowość #równość #determinacja?
Przypomnijmy wspólnie, że Solidarność to idea, która połączyła społeczeństwo – wtedy przeciwko wrogiemu systemowi – dziś ponad podziałami ideologicznymi i politycznymi – przeciwko mowie nienawiści!

Prosimy nie zapomnieć o maseczkach, odległościach i… parasolach, bo może padać.