Album o wydarzeniach 1939 roku

We wtorek, 1 września, w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej, ukazał się album „Rok 1939. Rozbiór Polski”.!cut! Wydawnictwo, przygotowane wspólnie przez Agorę, Ośrodek KARTA i Dom Spotkań z Historią, opisuje wydarzenia z historii Polski między styczniem a październikiem 1939 r.

„Rok 1939. Rozbiór Polski” to przejmująca, albumowa opowieść o klęsce państwa polskiego po dwudziestu latach niezawisłego bytu. Wydanie przedstawia upadek polskich nadziei i II Rzeczypospolitej oraz losy heroicznej, choć beznadziejnej walki z dwoma najeźdźcami. W książce znalazły się świadectwa źródłowe i fotografie z okresu od stycznia do października 1939, tworzące relację o zdarzeniach, które na pół wieku odebrały Polsce niepodległość.

Album ukazuje się 1 września br. w serii „Biblioteka Gazety Wyborczej”. Książka dostępna będzie w salonach Empik, księgarniach, siedzibie Ośrodka KARTA (ul. Narbutta 29), księgarni Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20), na www.kulturalnysklep.pl oraz pod numerem infolinii 0 801 130 000 w cenie 39,99 zł.

Wydany we wrześniu tom jest kolejnym tekstowo-zdjęciowym albumem poświęconym polskiej historii, które przygotowały Agora SA, Ośrodek KARTA i Dom Spotkań z Historią. Poprzednio w sprzedaży ukazały się książki: „Rok 1918. Odzyskiwanie Niepodległej” i „Upadek Peerelu. 1986-1989”. Patroni medialni albumu: PAP, Radio TOK FM i portal Gazeta.pl