BIP

<< < 1   2   3   4   5   6   7   8  .... > >>
Ośrodek KARTA, TV „Biełsat” i Teatr Polski w Warszawie zapraszają na debatę: Co dalej z Białorusią? – w 25. rocznicę rozwiązania na terenie Białorusi Związku Sowieckiego i 20. rocznicę wydarzeń, po których powstała białoruska Karta ’97.Punktem wyjścia do dyskusji będzie książka Andreja Sannikowa „Białoruska ruletka. Opozycyjny kandydat na prezydenta o walce z dyktaturą", która ukaże się tego dnia nakładem Ośrodka KARTA.
Ośrodek KARTA i Teatr Polski serdecznie zapraszają na wieczór z Salonem – spotkanie z pisarzami, poetami, ludźmi teatru, bardami, publicystami, liderami opozycji, którzy współtworzyli w dawnym mieszkaniu Melchiora Wańkowicza salon artystyczno-intelektualno-wywrotowy. 
Serdecznie zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Ośrodka KARTA nr 105 na Targach Dobrej Książki we Wrocławiu od 1 do 4 grudnia.
25 listopada o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20, Warszawa) odbędzie się spotkanie wokół publikacji „Katzbach - obóz widmo. Powstańcy warszawscy w Zakładach Adlera we Frankfurcie nad Menem 1944-1945”.
Zapraszamy na nasze stoisko nr 10, na Targach Książki Historycznej w Warszawie. Targi odbędą się od 24 do 27 listopada w godz. 10.00-18.00 w Zamku Królewskim w Warszawie - w Arkadach Kubickiego.

Przyjdź do księgarni Ośrodka KARTA przy ul. Narbutta 29 w Warszawie. Wybierz publikacje i odmierz frontami swój metr literatury faktu (liczy się szerokość okładki).
Książki, albumy, kwartalnik „Karta” już od 60 zł za metr! 

Akcja mimo iż polega na sprzedaży książek, ma wymiar społeczny. Środki ze zostaną całkowicie przeznaczane na realizację misji Fundacji Ośrodka KARTA. Wszyscy, którzy kupią książki przyczynią się do budowania największego społecznego Archiwum historii Polski XX wieku, oraz popularyzowania jej i zachowania pamięci dla przyszłych pokoleń.

Dołącz do wydarzenia na Fejsbuku i zaproś swoich znajomych


 

Fundacja Ośrodka KARTA zatrudni KOORDYNATORA PROJEKTÓW Szukamy osoby, której zadaniem będzie koordynowanie pod względem koncepcyjnym, organizacyjnym i finansowym projektów związanych z archiwistyką społeczną i portalem www.archiwa.org. 

Fundacja Ośrodka KARTA z żalem Andrieja Raczinskiego 1956, zmarł 11 listopada 2016.członka Rosyjskiego “Memoriału”, działającego w Ośrodku Badań, Informacji i Upowszechniania (NIPC) “Memoriał” w Moskwie, współtwórcę “Indeksu Represjonowanych”, w którego międzynarodowym zespole przez wiele lat dokumentował losy obywateli polskich prześladowanych w Związku Sowieckim.

Zasłużył na wdzięczność ze strony tysięcy Polaków, którym pomogły podawane przez Niego informacje.

Przyjaciele z Ośrodka KARTA

Ośrodek KARTA i  Europejskie Centrum Solidarności serdecznie zapraszają  na gdańską premierę książki „W twoim kraju wojna!”  Małgorzaty Niezabitowskiej. Spotkanie odbędzie w środę, 16 listopada o godz. 18 w Europejskim Centrum Solidarności
<< < 1   2   3   4   5   6   7   8  .... > >>
Ośrodek KARTA ul. Narbutta 29 02-536 Warszawa tel. (+48 22) 848 07 12; 848-07-28; 848-07-61 / Mapa strony