BIP
<< < 1   2   3   4   5   6  .... > >>
6 kwietnia 2018 Ośrodek KARTA po raz czwarty zorganizował Dzień Darczyńcy Pamięci, aby podziękować tym, którzy ofiarowując własne zbiory dbają o pamięć swoich rodzin, środowisk i czasów, w których żyli.
Książka Aleksandra Podrabinka Dysydenci. Nieuleczalnie nieposłuszni została wyróżniona w konkursie "Przeglądu Wschodniego" w kategorii Dzieła Zagraniczne. Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 24 marca, o godz. 11.00 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). 

Z bólem żegnamy Wiesławę Grocholę dziennikarkę, autorkę znaczących świadectw historycznych, także w „Karcie”
Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Ośrodka KARTA (numer stoiska 62) na Gdańskich Targach Książki, które odbędą się dniach 16–18 marca 2018.
W grudniu 2017 zakończyliśmy zadanie "Salonik wystawienniczo-księgarski Ośrodka oraz zakup sprzętu do kontynuacji działań na rzecz dziedzictwa", dofinansowane przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Kultury 2017.
Dzięki dofinansowaniu zakupiliśmy nowe wyposażenie saloniku Ośrodka KARTA, profesjonalne szafy archiwalne, aparat fotograficzny i wymieniliśmy sprzęt komputerowy służący do prac archiwalnych i udostępniania zbiorów.
logo MKiDN
Serdecznie zapraszamy na dyskusję Afganistan – poligon świata. Polak w walce z sowieckim imperium w Afganistanie (1985–87). Punktem wyjścia będzie materiał opublikowany w najnowszym, 94 numerze „Karty”.

Z bólem żegnamy

prof. Jerzego Jedlickiego

Historyka, Obywatela, przyjmującego odpowiedzialność za Rzeczpospolitą

Żałujemy wspólnych planów, których nie uda się już zrealizować

Dziękujemy za zaufanie Profesora

Zespół Ośrodka KARTA

 

 

Z niedowierzaniem żegnamy

Krzysztofa Machockiego

naszego przewodnika po Wikipedii,

rzecznika Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Szkoda, że ta wspólna droga się skończyła.

 

Zespół Ośrodka KARTA

Publikacja „Czas ziemiaństwa” (wybór i opracowanie Anna Richter) zwyciężyła głosami internautów w konkursie „Historia Zebrana” w kategorii „Okiem badacza".     

Szanowni Państwo, wystartowaliśmy dziś z dwoma konkursami w ramach programu Nieskończenie Niepodlagła, jednym na facebooku (będziemy go publikować co tydzień), drugim na Instagramie (#czytamy NieskończenieNiepodległą - publikacja raz na miesiąc).
<< < 1   2   3   4   5   6  .... > >>
Ośrodek KARTA ul. Narbutta 29 02-536 Warszawa tel. (+48 22) 848 07 12; 848-07-28; 848-07-61 / Mapa strony