BIP
<< < 1   2   3   4   5   6   7  .... > >>
Ośrodek KARTA i Dom Spotkań z Historią zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki "Uchwycić życie. Dzienniki, wspomnienia, listy 1930–1989". W rozmowie o profesor Hannie Świdzie-Ziembie, cenionej socjolog, wnikliwej obserwatorce, zarazem zaangażowanej uczestniczce i komentatorce życia publicznego - działaczce opozycyjnej, uczestniczce obrad Okrągłego Stołu i sędzi Trybunału Stanu – wezmą udział m.in.: prof. Michał Głowiński prof. Hanna Popowska-Taborska, prof. Elżbieta Zakrzewska-Manterys i dr Dominik Czapigo z Ośrodka KARTA, który opracował publikację. 

Już od najbliższego czwartku serdecznie zapraszamy na Warszawskie Targi Książki  (17-20 maja). Znajdą nas Państwo na stoisku 312/G w Galerii (Poziom -1). Nowości, starsze wydawnictwa, a także kwartalnik "Karta" - a wszystko w bardzo atrakcyjnych, targowych cenach.

wtk

Pobierz informacje o tegorocznych Targach Książki (PDF)

Nagroda AMBASADOR NOWEJ EUROPY przyznawana jest corocznie za najlepszą publikację wydaną w języku polskim, która w sposób nowatorski przedstawia historyczne procesy lub aktualne doświadczenia Europejczyków, obserwowane z poziomu relacji społecznych i aktywności obywatelskich, zachodzących w obszarach kultury, edukacji, polityki i gospodarki. 
  Ogłoszono nominacje do Nagród Historycznych Polityki 2018. Po raz kolejny wśród nominowanych znalazła się książka Wydawnictwa Ośrodka KARTA – „Wstaje świt. Dzienniki młodych z pierwszych lat powojennych” pod redakcją Aleksandry Janiszewskiej.
Dziś startuje konkurs RÓWIEŚNICY NIEPODLEGŁEJ. Jego ideą jest zachęcenie młodzieży do włączenia się w odczytywanie podpisów, do badania historii osób i instytucji zapisanych na kartach Deklaracji Podziwu i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych i dzielenia się efektami swoich prac. Deklaracja znajduje się na uruchomionym w zeszłym roku przez Ośrodek KARTA portalu „Nieskonczenieniepodlegla-ludzie.pl”.
Ośrodek KARTA i PEN Clubu serdecznie zapraszają na dyskusję: Pisarz w społeczeństwie alternatywnym. Lata osiemdziesiąte w II tomie „Dzienników” Wiktora Woroszylskiego. Głos zabiorą: red. Teresa Bogucka (dziennikarka „Gazety Wyborczej”, działaczka opozycji, sekretarz Komitetu Kultury Niezależnej (1982-89) i prof. Andrzej Friszke (autor przedmowy, historyk, ISP PAN). Spotkanie poprowadzi red. Tomasz Fiałkowski („Tygodnik Powszechny”. 

Wraz z Milanowskim Towarzystwem Letniczym i Miejską Biblioteką Publiczną serdecznie zapraszajamy na spotkanie poświęcone polskim bohaterom wojny w Afganistanie: Jackowi Winklerowi i Lechowi Zondkowi. W programie dyskusja z udziałem: prof. Jana Kieniewicza, prof. Bohdana Cywińskiego oraz red. Zbigniewa Gluzy, a także pokaz filmu „Polscy mudżahedini". Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówka, ul. Spacerowa 4, 15 kwietnia (niedziela), godz. 17.00.

 

6 kwietnia 2018 Ośrodek KARTA po raz czwarty zorganizował Dzień Darczyńcy Pamięci, aby podziękować tym, którzy ofiarowując własne zbiory dbają o pamięć swoich rodzin, środowisk i czasów, w których żyli.
Książka Aleksandra Podrabinka Dysydenci. Nieuleczalnie nieposłuszni została wyróżniona w konkursie "Przeglądu Wschodniego" w kategorii Dzieła Zagraniczne. Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 24 marca, o godz. 11.00 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). 

Z bólem żegnamy Wiesławę Grocholę dziennikarkę, autorkę znaczących świadectw historycznych, także w „Karcie”
<< < 1   2   3   4   5   6   7  .... > >>
Ośrodek KARTA ul. Narbutta 29 02-536 Warszawa tel. (+48 22) 848 07 12; 848-07-28; 848-07-61 / Mapa strony