BIP
<<  1   2   3   4   5  .... > >>
  Dzisiaj premiera KSIĘGI STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI. Przedstawiono w niej 60 wydarzeń, które zdaniem autorów miały decydujący wpływ na stulecie, w okresie od stycznia 1918 do września 2018 roku. Jest to intrygująca panorama skomponowana z nieoczywistych wypowiedzi i fotografii.
  Rumuński Instytut Kultury, Ośrodek KARTA i Dom Spotkań z Historią zapraszają na: Spotkania z Rumunią – premierę książki Łacińska wyspa. Antologia rumuńskiej literatury faktu. W rozmowie wezmą udział Bogumił Luft – autor wyboru tekstów i opracowania książki, niezależny publicysta i tłumacz literatury rumuńskiej, w latach 2001–03 korespondent „Rzeczpospolitej” w Bukareszcie, 1993–99 ambasador RP w Rumunii, Theodor Paleologu – politolog i polityk
Ośrodek KARTA i Studium Europy Wschodniej serdecznie zapraszają na konferencję pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ambasady Republiki Litewskiej. Spotkanie odbędzie się 10 października 2018 o godz. 18.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich na Uniwersytecie Warszawskim.
Ośrodek KARTA oraz Kongres Kobiet, „Wysokie Obcasy” i Nowy Teatr w Warszawie zapraszają na dyskusję "Polka niepodległa. Prawa i pozycja kobiet od dwudziestolecia do dziś"  
Dzisiaj rozpoczęliśmy wydruk KSIĘGI STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI. Publikacja będzie miała swoją premierę 12 października. 
Ośrodek KARTA i Dom Spotkań z  Historią zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki "Przemytnicy życia" Bernarda Konrada Świerczyńskiego.  
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w studenckim projekcie badawczym, przy którym Ośrodek KARTA zapewnia wsparcie merytoryczne dotyczące nagrań historii mówionej.
Ośrodek KARTA zaprasza osoby prowadzące lub chcące założyć archiwum społeczne na bezpłatne szkolenia internetowe, które pomogą sprofesjonalizować działania oraz natchną nowymi pomysłami na rozwój archiwum.
Z wielkim żalem żegnamy Izabelę Rybicką – żołnierza Armii Krajowej, ps. „Topola”, łączniczkę i sanitariuszkę w Powstaniu Warszawskim, jeńca obozu Oberlangen, wolontariuszkę Archiwum Ośrodka KARTA, człowieka o wielkim sercu.
Dziękujemy Państwu za tegoroczne wpłaty w ramach 1%. 
<<  1   2   3   4   5  .... > >>
Ośrodek KARTA ul. Narbutta 29 02-536 Warszawa tel. (+48 22) 848 07 12; 848-07-28; 848-07-61 / Mapa strony