BIP
<< < 1   2   3  > >>
Przechowywana w Archiwum Ośrodka KARTA unikatowa kolekcja „Solidarność” — Narodziny Ruchu dokumentuje powstanie i rozwój NSZZ „Solidarność” od sierpnia 1980 do grudnia 1981 oraz historię polskiej opozycji (działalność innych niezależnych ugrupowań, także „przedsierpniowych”, jak KSS „KOR” czy ROPCiO).
Pod hasłem ARCHIWA KARTY W NECIE 16 marca 2010 w Domu Spotkań z Historią odbyła się konferencja zorganizowana przez Ośrodek KARTA z okazji inauguracji nowego interaktywnego Portalu XXwiek.pl.
Ruszył nowy interaktywny portal Ośrodka KARTA: XXwiek.pl – wirtualny zbiorowy dziennik historii Polski XX wieku, miejsce prezentacji unikatowych archiwaliów KARTY. Z okazji tego wydarzenia Ośrodek KARTA zaprasza na konferencję prasową i dyskusję HISTORIA W INTERNECIE, poprzedzoną prezentacją multimedialną portalu.
Interaktywna oś czasu, będąca głównym mechanizmem portalu, daje możliwość dotarcia do świadectw historii
Ośrodek KARTA otrzymał Nagrodę Dwudziestolecia Odrodzenia Niepodległej Polski – Pro Publico Bono.
Po kilku miesiącach „uśpienia” spowodowanego przebudową uruchomiliśmy na nowo nasz portal edukacyjny, poświęcony publikacji projektów historycznych realizowanych dla młodzieży i z młodzieżą – dotyczących (najogólniej rzecz biorąc) doświadczenia totalitaryzmów XX wieku.
Zapraszamy do odwiedzenia nowo powstałej strony internetowej największej w Polsce akcji ratowania zagrożonych zbiorów archiwalnych — Pogotowia Archiwalnego. Pod adresem www.pogotowiearchiwalne.pl znaleźć można informacje na temat kolejnych zgłoszeń i nowych archiwaliów, aktualności na temat imprez kulturalnych, szczegóły związane z zasadami działania Pogotowia Archiwalnego oraz materiały z Archiwum — dokumenty i zdjęcia.
Stowarzyszenie „La Real Maestranza de Caballerìa de Ronda” z Hiszpanii nagrodziło medalem honorowym działalność EUSTORY − międzynarodowej sieci konkursów historycznych, której Ośrodek KARTA jest członkiem-założycielem. Medal (przechowywany obecnie w KARCIE) z rąk Króla Hiszpanii Juana Carlosa I odebrała Alicja Wancerz-Gluza — organizator konkursu „Historia Bliska” i członek Komitetu Wykonawczego EUSTORY.
Fundacja Pro Publico Bono przyznała 11 listopada 2008 Fundacji Ośrodka KARTA Nagrodę Honorową za całokształt działalności w konkursie na Najlepsze Dzieło Obywatelskie.
Ośrodek KARTA i Dom Spotkań z Historią zorganizowały 30 października 2008 dyskusję pod hasłem Zaolzie w XX wieku — spór polsko-czeski poświęconą polsko-czeskiej historii na Zaolziu.
<< < 1   2   3  > >>
Ośrodek KARTA ul. Narbutta 29 02-536 Warszawa tel. (+48 22) 848 07 12; 848-07-28; 848-07-61 / Mapa strony