BIP
<<  1   2   3  > >>
Od dziś (13 stycznia 2013) rusza niezwykła kolekcja dokumentująca historię społeczną i polityczną Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej dostępna jest dla szerokiego grona odbiorców on-line. Strona umożliwia wyszukiwanie fotografii w bazie liczącej obecnie 53 tysiące skanów – zbiór regularnie powiększany jest o nowe zdjęcia. www.foto.karta.org.pl
W listopadzie 2012 Ośrodek KARTA rozpoczął realizację programu mającego na celu ewidencję archiwów społecznych istniejących w Polsce, edukację archiwistów obywatelskich oraz promocję tej dziedziny życia publicznego.
16 lutego 2012, w Domu Spotkań z Historią (w Warszawie) odbyła się konferencja prasowa – w związku z dramatyczną sytuacją finansową KARTY i zagrożeniem jej dalszej egzystencji.
Pragniemy poinformować, że 4 stycznia 2012 mija 30. rocznica rozpoczęcia działalności przez środowisko tworzące Ośrodek KARTA.
Ośrodek KARTA z okazji 35. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników zaprasza do zapoznania się z unikatowymi kolekcjami: kolekcją imienną Jacka Kuronia oraz kolekcją Komitetu Obrony Robotników w Bibliotece Cyfrowej Ośrodka KARTA
Alicja Wancerz-Gluza, współzałożycielka Ośrodka KARTA, inicjatorka i koordynatorka działań edukacyjnych Fundacji Ośrodka KARTA, została odznaczona Krzyżem Oficerskim
Anna Dzienkiewicz, wieloletnia szefowa Indeksu Represjonowanych, redaktorka serii tomów IR, została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za upowszechnianie prawdy o Zbrodni Katyńskiej. Uroczyste wręczenie odznaczenia przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego miało miejsce 4 kwietnia 2011 roku w Pałacu Prezydenckim.
Uroczystość odbyła się 21 marca 2011 roku w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył 49 osób zasłużonych dla wolności słowa i niezależnego dziennikarstwa, szczególnie twórców prasy podziemnej przed 1989 rokiem.
W dn. 5-7 marca w Warszawie i w dn. 19-21 marca w Poznaniu odbyły się dwa (z czterech) szkolenia w ramach projektu Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej. Wzięło w nich udział 51 osób z 30 bibliotek
Projekt „Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej” (CATL) skierowany jest do bibliotek biorących udział w Programie Rozwoju Bibliotek. Nabór do projektu trwa do 20 października.
<<  1   2   3  > >>
Ośrodek KARTA ul. Narbutta 29 02-536 Warszawa tel. (+48 22) 848 07 12; 848-07-28; 848-07-61 / Mapa strony