BIP

<< < 1   2   3   4   5   6   7   8   9  .... > >>
21 października w Domu Spotkań z Historią odbył się już Trzeci Dzień Darczyńcy Pamięci.
17 listopada (czwartek), godz. 18.00. Dom Spotkań z Historią. Ośrodek KARTA zaprasza na spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim, uznanym fotoreporterem, wieloletnim współpracownikiem magazynu „National Geographic”, laureatem nagrody Grand Press Photo w 2010 roku.
Opowieść o działającym przez 33 miesiące – od jesieni 1976 do lata 1979 – miejscu spotkań niezależnych twórców – Salonie stworzonym przez Tadeusza Walendowskiego, wspólnie z żoną Anną Erdman, wnuczką Melchiora Wańkowicza, w dawnym mieszkaniu pisarza przy ulicy Puławskiej w Warszawie.

Ośrodek KARTA i Zakład Narodowy im. Ossolińskich serdecznie zapraszają na wrocławską premierę książki "W twoim kraju wojna!" Małgorzaty Niezabitowskiej. Spotkanie odbędzie 26 października o godzinie 18 w Auli Ossolineum, a poprowadzi je redaktor Beata Maciejewska.

 

 

Ekspertyza "Archiwa społeczne w Polsce. Stan obecny i perspektywy".

Zachęcamy do polubienia i obserwowania naszych profili na Tweeterze oraz Instagramie. Dołącz do nas!  
Serdecznie zapraszamy szkoły i biblioteki do zapoznania się z ofertą naszego wydawnictwa. Przygotowaliśmy specjalne, atrakcyjne rabaty od 40 do 70 %
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Kocham fotografię. Porter epoki w obiektywie Stanisława Kazimierza Kossowskiego" wraz z organizatorem wystawy Dom Spotkań z Historią oraz Narodowego Muzeum Sztuki im. M. K. Čiurlionisa w Kownie.
Ośrodek KARTA zaprasza na trzeci i ostatni już spacer z cyklu „Spacery ulicami romantyków" – prezentację miejsc związanych z działalnością mokotowskiej Sekcji Artystycznej BIP-u w czasie Powstania Warszawskiego.
 „Polskie archiwa społeczne i prywatne w Wielkiej Brytanii” – to projekt dokumentacyjny Fundacji Ośrodka KARTA, dzięki któremu udało się zapisać doświadczenie indywidualne wielu emigrantów.
<< < 1   2   3   4   5   6   7   8   9  .... > >>
Ośrodek KARTA ul. Narbutta 29 02-536 Warszawa tel. (+48 22) 848 07 12; 848-07-28; 848-07-61 / Mapa strony