BIP
<< < 1   2   3   4   5   6   7   8   9  .... > >>
Ośrodek KARTA dziękuje uczestnikom, którzy nadesłali swoje prace w XX konkursie „Historia Bliska”. Uroczysty finał konkursu odbędzie się 27 października 2017 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie.
Szanowni Państwo,   wiemy, że ciągle pojawiają się kłopoty z logowaniem na nasz portal i przesyłaniem prac (wraz z Metryczkami i Autoprezentacjami). Do wszystkich, którzy próbowali logować się na portal w ciągu ostatnich kilku dni - zostały wysłane linki "inauguracyjne" - prosimy, abyście jeszcze raz spróbowali logowania i przesłania prac. Przypominamy, że teraz termin nadsyłania prac to: 25 czerwca 2015.
10 czerwca – nakładem Ośrodka KARTA – ukażą się Dzienniki 1953–82 Wiktora Woroszylskiego.  Ten dziennik to dla powojennej historii Polski świadectwo znaczące. Jego Autor przeszedł drogę charakterystyczną dla wielu polskich intelektualistów w drugiej połowie XX wieku: od uwikłania w komunizm do czynnego sprzeciwu wobec niego.
Ośrodek KARTA objął patronat nad 2. edycją Szare Domy Festiwal Otwarty_Obiekt 1530 A. Festiwal startuje 17 czerwca na warszawskim Mokotowie. Zapraszamy.
Drodzy Uczestnicy XX Konkursu „Historia Bliska”, ze względu na czasową awarię naszego portalu www.historiabliska.pl i wobec tego – kłopoty z logowaniem się, wypełnianiem metryczek i przesyłaniem prac – przesuwamy termin końcowy nadsyłania prac w XX konkursie „Historia Bliska” do   25 czerwca 2017 roku.
Serdecznie zapraszamy na stoisko 30/BK w Biznes Klubie na Warszawskich Targach Książki. Jak co roku nasze książki będzie można kupić ze sporymi rabatami. Wśród nowości m.in. : „Dzienniki”  Michała Römera i premiera targowa –  „Wstaje świt. Dzienniki młodych ludzi z pierwszych lat powojennych”.
Ogłoszono nominacje do Nagród Historycznych Polityki 2017. Wśród nominowanych znalazła się książka Wydawnictwa Ośrodka KARTA – Edward Herzbaum, „Między światami. Dziennik andersowca 1939–1945”, opr. Anna Richter.
Ośrodek KARTA wystosował – podpisany przez prezesa Zbigniewa Gluzę – list-protest w związku z aresztowaniem i więzieniem rosyjskiego historyka Jurija Aleksiejewicza Dmitriewa, przewodniczącego Stowarzyszenia „Memoriał” w Republice Karelia, który został aresztowany 13.12.2016 r. pod fałszywymi zarzutami i osadzony w areszcie śledczym, grozi mu do 12 lat więzienia.
W dniach 21–23 kwietnia Wydawnictwo KARTA będzie uczestniczyć w VI Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku. Miejscem, w którym odbędą się targi książki, jest Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki. Zapraszamy, będziemy obecni przy Stanowisku Świadomych Wydawców (na półpiętrze)!
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, naszą misją jest praca w taki sposób, by historia stawała się źródłem zrozumienia, budowała wspólnotę, wspierała pojednanie. Wspierając nas, bierzecie Państwo udział       w tej misji. Nasz numer KRS to: 0000119146 
<< < 1   2   3   4   5   6   7   8   9  .... > >>
Ośrodek KARTA ul. Narbutta 29 02-536 Warszawa tel. (+48 22) 848 07 12; 848-07-28; 848-07-61 / Mapa strony